Začínáme těžit kryptoměnu

Začínáme těžit kryptoměnu

05/04/2021 Vyp Od fotusnovus
Kryptoměna - Monero
Kryptoměna – Monero

Těžba kryptoměny je celkem jednoduchá a nenáročná pro vás ale náročná pro vaše zařízení. Digitálních kryptoměn je celkem velký počet . Pokud vás zajímá kolik má daná měna kurz dozvíte se to nejlépe ZDE. Každá svoje měna má svojí obtížnost na její získání ( těžbu ). V dnešní době nejpopulárnější měna Bitcoin je velice moc náročné a tudíž se vám nevyplatí těžit. Jednoduší je vytěžit jinou měnu a pak směnit na BTC.

Těžba

Pro to aby jste mohli začít těžit měnu kterou si zvolíte si musíte nejdříve zvolit přes koho budete těžit. Já sám osobně doporučuji MINEXMR , je zde dobrý přehled o tom jak rychle těžíte i přehlední graf. Jednou věcí pokud bych doporučil je těžit třeba Monero a pak to směnit třeba na BTC. Těžba Monera není tak náročná jako rovnou začít těžit BTC kde získání mince je celkem dost náročné a musíte celkem dost zainvestovat do zařízení na těžbu.

Krok 1 : Pokud nemáte zatím vytvořenou peněženku na Monero, doporučuji použít oficiální peněženku GUI ZDE.

Krok 2: Stáhnout si miner, který budete chtít použít. Monero můžete dobře těžit na procesorech ale taktéž i na grafikách od NVIDIA a AMD. Těžba na GPU není v současné době příliš efektivní. Doporučuji použít XMRig, dostupný na xmrig.com nebo můžete použít třeba program od Minergate ( většina antiviru ho bere jako nežádoucí aplikaci ).

Krok 3: V tomto kroku si musíte nastavit program prostřednictvím příkazového řádku. Příklad příkazového řádku pro xmrig:
xmrig -o pool.minexmr.com:4444 -u číslo vaší peněženky Můžete také použít průvodce konfigurací XMRig

Kryptoměna - Monero

Jak si vydělat nějaké ty peníze bez investic ?

Ptáte se jak něco přivydělat ale nic do toho investovat ? Je celkem dost možnosti v dnešní době jak si vydělat nějakou tu kačku bez námahy. Popsané možnosti jsou vysvětleny jednoduchou formou .

Anonymita ?

Záleží jakou měnu si zvolíte, budeme se bavit o Bitcoinu ( BTC ) a o Meneru ( XMR ).

Ano zatím co BTC můžete platit v různých E-Shopech a jsou už i automaty na výběr a vklad peněz. Díky tomu že tato měna není nijak centralizovaná není ji tak nijak možné ovládat. Objem mincí není bohužel nekoneční a je celkem vydáno 21 milionů BTC. Nevím jak až moc tato měna je anonymní ale všechny transakce jsou dohledatelní a tudíž se dají vystopovat.

Navzdory tomu Monero ( XMR ) ja zatím docela málo rozšířené a nedá se s ním platit na E-Shopech a nejsou zatím žádné automaty na vyzvedávání ani vkládání měny. Stejně jako BTC i tato měna není nijak centralizovaná a nedá se nijak ovládat. U Monera bylo zatím vytěženo 18 milionů mincí.

Hardware

Budeme se bavit hlavně o měně Monero. Tato měna se získává prostřednictvím procesorového výpočtu tudíž potřebujete především dobrý procesor. Ale pokud si to chcete jen vyskoušet je několik možností tedy vlastně dvě. Jedna je že si nainstalujete těžařský program na počítač který používáte to ale nedoporučuji ( zpomaluje váš počítač ). Druhou možností je jednodeskový počítač, nevíte co to je ? Je to Raspberry Pi nejlépe 4 model B s 8 Gb ram. Protože se vám bude celkem dost zahřívat tak ho musíte i chladit a mýt dobrý zdroj energie k napájení. Celkem tedy zaplatíte okolo 3 až 4 tisíc korun ( záleží kde nakoupíte ). Celkem dost doporučuji nakupovat tato zařízení třeba na https://rpishop.cz/ mám s tímto e-shopem dobré zkušenosti a byl jsem vždy spokojen.

A však budete potřebovat udělat jednu menší úpravu a to nainstalovat na pamětovou kartu operační systém ubuntu. Budete si muset stáhnout Raspberry Pi Imager z oficiálních stránek https://www.raspberrypi.org/software/

[crypto-donation-box type=“tabular“]