Začínáme těžit kryptoměnu

Kryptoměna - Monero
Kryptoměna – Monero

Těžba kryptoměny je celkem jednoduchá a nenáročná pro vás ale náročná pro vaše zařízení. Digitálních kryptoměn je celkem velký počet . Pokud vás zajímá kolik má daná měna kurz dozvíte se to nejlépe ZDE. Každá svoje měna má svojí obtížnost na její získání ( těžbu ). V dnešní době nejpopulárnější měna Bitcoin je velice moc náročné a tudíž se vám nevyplatí těžit. Jednoduší je vytěžit jinou měnu a pak směnit na BTC.

Těžba

Pro to aby jste mohli začít těžit měnu kterou si zvolíte si musíte nejdříve zvolit přes koho budete těžit. Já sám osobně doporučuji MINEXMR , je zde dobrý přehled o tom jak rychle těžíte i přehlední graf. Jednou věcí pokud bych doporučil je těžit třeba Monero a pak to směnit třeba na BTC. Těžba Monera není tak náročná jako rovnou začít těžit BTC kde získání mince je celkem dost náročné a musíte celkem dost zainvestovat do zařízení na těžbu.

Krok 1 : Pokud nemáte zatím vytvořenou peněženku na Monero, doporučuji použít oficiální peněženku GUI ZDE.

Krok 2: Stáhnout si miner, který budete chtít použít. Monero můžete dobře těžit na procesorech ale taktéž i na grafikách od NVIDIA a AMD. Těžba na GPU není v současné době příliš efektivní. Doporučuji použít XMRig, dostupný na xmrig.com

Krok 3: V tomto kroku si musíte nastavit program prostřednictvím příkazového řádku. Příklad příkazového řádku pro xmrig:
xmrig -o pool.minexmr.com:4444 -u 86hV2UbKH4FKthEhkZzNZ6GU5dFZRMn9pFByP6RU33qpTHAHBAinhArgdbUbVM6JdqUigsB2i66K1A5DkWi1Qw4qJfR59F1
Můžete také použít průvodce konfigurací XMRig

Anonymita ?

Záleží jakou měnu si zvolíte, budeme se bavit o Bitcoinu ( BTC ) a o Meneru ( XMR ).

Ano zatím co BTC můžete platit v různých E-Shopech a jsou už i automaty na výběr a vklad peněz. Díky tomu že tato měna není nijak centralizovaná není ji tak nijak možné ovládat. Objem mincí není bohužel nekoneční a je celkem vydáno 21 milionů BTC. Nevím jak až moc tato měna je anonymní ale všechny transakce jsou dohledatelní a tudíž se dají vystopovat.

Navzdory tomu Monero ( XMR ) ja zatím docela málo rozšířené a nedá se s ním platit na E-Shopech a nejsou zatím žádné automaty na vyzvedávání ani vkládání měny. Stejně jako BTC i tato měna není nijak centralizovaná a nedá se nijak ovládat. U Monera bylo zatím vytěženo 18 milionů mincí.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *