Můj Covid deníček

05/03/2021 Vyp Od fotusnovus

Chtěl jsem se s vámi podělit o moje zkušenosti s onemocněním COVID 19. Po celou domu od mé indikace že jsem covid pozitivní jsem se pokoušel dodržovat pitní režim, větral. Celou dobu jsem se šetřil se co se týče nějaké fyzické zátěže. Celkově stejně onemocnění ze mně vytáhlo skoro všechnu energii.

Pondělí – 1 den :

Sice jsem byl celkem na třech PCR testech tak až ten poslední byl ten POZITIVNÍ. Ptáte se kde jsem se nakazil ? Odpověď je jednoduchá nakazil jsem se na lekci autoškoly.

Autoškolu jsem měl v Pondělí délka hodiny byla hodinu a půl. V Úterý jsem dostal sms od učitele že byl na testech a že je pozitivní. Bohužel nevím proč ale nebyl jsem nijak kontaktován ze stráni hygieny.

Úterý – 2 den :

Zůstal jsem doma a pro jistotu jsem volal svému lékaři že jsem byl v kontaktu s Covid pozitivní osobou. Paní doktorka my vystavila jak neschopenku ( karanténu ) tak i žádanku na PCR test. Obědnal jsem se na první termín který byl volní a to na Čtvrtek. Nejlepší na tom je ta věc že jsem na sobě žádné příznaky moc nepociťoval. Jen mě trochu bolela hlava ale trpím na bolest hlavy od krční páteře. Teplotu jsem měl jen 37,1 takže nic moc vážného to nebylo. Navzdory tomu nebyla žádná reakce od hygieny že by mě kontaktovala i když mě učitel nahlásil.

Středa – 3 den

Tento den jsem zatím nic na sobě nepociťoval ani jsem nebil moc unavený jen drobná bolest hlavy. Teplota se pohybovala pořád v rámci normy.

Čtvrtek – 4 den :

Tento den jsem šel na testi v cca 12 hodin v cca 17:35 mi přišla SMS s tím že výsledek mého testu je Covid pozitivní. Co se týče některých příznaku tak pořádně nic moc zvláštního. V ranních hodinách se pohybovala kolem 37,3 a však k večerním hodinám mi teplota vystoupala na 38,3 na které se bez prášku na snížení teploty držela. Po tom co jsem si vzal prášek ( používám Coldrex ) tak se teplota pohybovala jen na 37,4 po dobu co prášek fungoval. Postupem času se ale teplota zase začala zvyšovat.

Přišlo my několik SMS

Pátek – 5 den :

Teplota to samé jako den předtím jediní co přibylo tak byl kašel a rýma. Kašel my připomínal jako bych měl angínu. Teplota pořád skáče na 39 až 40 a nejdou pořádně srazit na nižší čísla. Celkově to bylo s tou teplotou dost hrozné nemohl jsem poradně nic dělat.

Sobota – 6 den :

Dá se říci ze se nic moc nezměnilo co se tyče teplot tak pořád přetrvávají a nejdou nijak srazit. Zkusil jsem později i vyměnit prášky na teplotu na Paralen ale nic moc se nezměnilo až co začalo pomalu zabírat tak to byl Brufen.

15 den :

Tento den se mi teprve začala snižovat teplota. Ale bohužel se objevili vedlejší problémy které u mně způsobil COVID. Jednou z těchto věci bylo zhoršené dýchání, a pořad přetrvával kašel jako bych měl zápal plic. Také když jsem delší dobu stal a to i když jsem nic nedělal tak se to i se mnou motalo jako bych byl na vodě. Doktorka se bála abych si nepřivodil zánět srdečního svalu.

20 až 30 den :

Příznaky COVIDU pomálu vymizeli ale některý budou přetrvávat delší dobu. Dá se říci že asi tak jeden nejznámější je ztráta čichu a chuti. Jednatřicátým dnem my bila ukončena karanténa a mohl jsem do práce.