Jaká byla cesta na dovolenou ?

29/07/2020 Vyp Od fotusnovus
Chorvatsko - Gradac

Asi tak jako každý tak i já jsem si říkal jaká bude cesta do Chorvatska a za jakých podmínek bude probíhat . Do Chorvatska jsem zvolil cestovat prostřednictvím autobusové dopravy. Celková cesta měla odhadem 1150 kilometru tato cesta trvala 18 hodin. Moje cesta začala v Plzni a končila v Chorvatském městečku Gradac. Před zahájením cesty jsem ještě doma vyplnil potřební formulář který potřebujete pro to aby vás vpustili přes hranice. Formulář najdete zde : https://entercroatia.mup.hr/

Tento formulář který obdržíte do vyplněného emailu si vytisknete. Ale nebojte pokud by jste na to zapomněli tak by jste si ho mohly vyplnit přímo na Chorvatských hranicích.

Protože jsem nejel autem ale zaplatil jsem si zájezd přes cestovní agenturu a ano nezrušil jsem jí. Zájezd jsem si totiž již zaplatil v prosinci roku 2019 a ne nechtěl jsem to rušit. Odjezd byl plánován takto Plzeň  – 14.40 hodinNepomuk – 15.20 hodinKasejovice – 15.45 hodinLnáře – 15.50 hodinBlatná – 16.00 hodinSedlice – 16.05 hodinStrakonice – 16.35 hodinPísek – 17.00 hodinProtivín – 17.20 hodinVodňany – 17.40 hodinČeské Budějovice – 18.10 hodin,, Velešín – 18.30 hodinKaplice –18.40 hodin, a zhruba v 18:50 byl plánován přejezd přes Dolní Dvořiště přejezd do Rakouska.

Česko – Rakousko

Příjezd z České republiky do Rakouska byl úplně bez problému a bez jakékoliv kontroly. Celkem co mě překvapilo bylo to že po celou cestu v Rakousku jsme nepotkali žádný ostatní autobus a byli i silnice celkem prázdné. Zde jsme udělali jen jednu zastávku na benzinové pumpě. Ale pozor i zde musíte dodržovat dané nařízení. V čase co jsem jel tak jediné nařízení které se mně dotklo bylo to že na benzínové stanici jsem musel mít roušku .  

Rakousko – Slovinsko 

Na Rakousko – Slovinských hranicích bylo menší zpoždění a celkem 300 metru kolona ale šlo to zde celkem rychle bez jakýchkoli problému. Zeptal se jenom našeho řidiče pokud veze Čechy řekl že ano a jelo se dál.

Slovinsko – Chorvatské 

Ze strany Slovinců byl přejezd rychlý a však Chorvati celkem zdržovali před náma bili asi 4 autobusy 0:27 – 1:09 .  Samotná kontrola na hranicích byla taková že všechny před náma nechali vystoupit a probíhala klasická pasová kontrola. V případě našeho autobusu probíhala kontrola tak že bylo řečeno řidiči aby vybral doklady a předložil je on k hromadné kontrole .

Chorvatsko 

V době kdy jsem byl v Chorvatsku tak platila pomalu stejná pravidla jako u nás. Dodržovat rozestup, mýt nasazenou roušku v obchodech aspoň co jsem tak pochytil.  Co jsem si vybral za destinaci pro můj pobyt bylo městečko Gradac. Co jsem se díval třeba přes Booking.com tak je zde celkem asi 5 hotelu co vím tak jeden neotevřel. Můj koneční hotel byl Hotel Labineca .


Nejnovější příspěvky