Elektro koloběžka, kolo a řidičské oprávnění ?

Elektro koloběžka, kolo a řidičské oprávnění ?

18/04/2021 Vyp Od fotusnovus
Elektrobabeta

Elektro koloběžka, kolo a ostatní dopravní prostředky mezi které se třeba řadí i babeta, moped … Takovýto dopravní prostředky jsou v nesprávních rukou nebezpeční prostředek. Bohužel jak pro samotné jezdce tak i pro své okolí. Do kategorie třeba elektrokol se řadí vše co jede maximální rychlostí 25 km/h. Díky tomu že si muže tato dopravní prostředky koupit kdokoliv starší 18 let a to bohužel bez řidičského oprávnění. Díky této skutečnosti je celkem velký počet takovýchto jezdců. Někteří ale neznají ani základy nějaké bezpečné jízdy, neznají dopravní značky a dá se říct že jezdí kde se jim zrovna chce.

Měl by mít řidič elektro kola, babety, koloběžky řidičské oprávnění i když max. rychlost je jen 25 km/h ?

Jaký jsou vaše názory na to pokud by takovýto jezdci měli mýt řidičské oprávnění ? Takovýto řidič by měl už znát kde jezdit může a kde ne. V dnešní době řidič nemusí mít RO ale řekl bych že by se to mělo změnit. I když jsem takovýmto řidičem jezdím tak jak bych měl a můžu. Mluvím jako uživatel elektro – kola a babety. Oboje je bráno jako kolo protože to splňuje maximální rychlost 25 km/h ale nejezdím bezohledně. Na steskách jezdím tak abych nikoho neohrozil tudíž přizpůsobuji rychlost k danému prostředí.

Zde je menší příklad proč by měla být nějaká ta změna :

  • Neznalost dopravního značení.
  • Jízda po stezkách ( bohužel i cyklisté ), jízda v protisměru stezky.
  • Při ukončení ztesky pro cyklisty pokračují po chodníku pro chodce místo toho aby se pokračovalo jde předpisů po silnici.
  • Rychlá jízda po zteskách.

Toto jsou jen takové příklady s kterýma jsem se setkal jakož to chodec i jako cyklista. Ono by se zajisté mohlo pokračovat i dále ale řekl bych že i svou malou účast mají i chodci. kteří taktéž chodí kde by neměli chodit ale to už je zase druhá věc.