Dronfest 2019 v DEPU 2015

Dronfest 2019 v DEPU 2015

22/06/2019 Vyp Od fotusnovus

O víkendu prvního a druhého června jste mohli vidět v depu 2015 bezpilotní letouny od nejrůznějších značek. Dá se říct že jednou z nejznámnějších značek na tomto festivalu Dronfest byla značka DJI. Bylo zde připraveno i velké množství přednášek na kterých jste se mohli dozvědět velké množství informací a dozvědět se i o problematice létání s těmito bezpilotníma letounama jako třeba kde s nima nemáte létat. U jednotlivých vystavovatelů jste se mohli podívat na nejrůznější bezpilotní letouny. 

Některé bezpilotní letouny jdou použít na různé účely. Pokud vyměníte kameru za termokameru tak můžete zjišťovat a monitorovat ohniska požáru a můžete tak předávat informace hasičským jednotkám. Nebo muže také pomáhat při hledání osob v špatném terénu a nemusí se hledat člověk prostřednictvím vrtulníku. 

Výhodou používání je to že můžete případně použít více těchto dronu a pokryje se tak větší území. A je to i mín finančně nákladné ano můžete namítat že pořizovací cena bude veliká a je velká s tím musím souhlasit. Ale pokud by se zařadila tato technika do provozu třeba tak aby hasiči měli drony u požáru lesa a mohli tak sledovat ohnisko požáru lépe by to zefektivnilo hašení. Ne u všech požáru lesa je nasazen na monitorování právě dron. 

Ve spojeních státech ze začíná testovat doručování transplantačních orgánu prostřednictvím právě bezpilotnima letounama. 

Viz odkaz zde https://www.bbc.com/news/technology-48132595


Fotogalerie :


Nejnovější příspěvky :