Dost lidí v Plzni nedodržují nošení roušek tam kde mají

Dost lidí v Plzni nedodržují nošení roušek tam kde mají

20/10/2020 Vyp Od fotusnovus

Mít zakrytá ústa a nos na zastávkách MHD je už nějakou tu dobu povinné ale hodně Plzeňáku na to kašle a nedodržují to. Na tramvajové zastávce Hlavní nádraží. Celkem odhadem za pul hodiny nemělo roušku dvanáct lidí. Je celkem komické že maminka s dítětem které zde taktéž byli maminka roušku neměla a její dítě mělo .

Pokud jste se přemístili na hlavní vlakové nádraží. Zde jsem jen procházel podchodem a pak vestibulem tak zde jsem napočítal tři lidi bez nasazeních roušek. Našli ale zde i lidi který měli roušku pod nosem což je taktéž špatně. Když jsem se dotázal jedné paní proč nemá nasazenou roušku její odpověď byla. Co je mi po tom, že to semeniště bakterií si na hubu dávat nebude. Že si mají všichni trhnout a že jí nikdo nebude přikazovat co má dělat. Je však komické že jakmile tato paní vydělá že se blíží policie tak rouška se hned nasazovala. Jakmile však odešla rouška šla zase pryč.

Sice policisté dohlíží na to pokud lidi dodržují nařízení vlády tedy zakrytá ústa a nos na zastávkách MHD, vlakovém a autobusovém nádraží v Plzni. Dá se říci že zatím jenom upozorňují lidi. Nezapomenout nemůžeme také na to že za nedodržování těchto opatření můžeme dostat pokutu až 10 tisíc korun.

Nezapomínejme na to že od zítřejšího dne začali platit nová nařízení v povinnosti nosit roušky.