Dávejte pozor v lese a buďte ohleduplní.

Dávejte pozor v lese a buďte ohleduplní.

20/04/2020 Vyp Od fotusnovus

Celkem při dnešní situaci se zvýšil počet lidí kteří chodí do lesů. Je to celkem hezké ale každá věc má dvě strany. Z jedné strany se procházíte v hezké přírodě ke které by jsme měli být ohleduplní. Většina těchto návštěvníků se ale tak nechová. Takovýto lidé odhazují odpadky kolem a pak to vypadá jak to vypadá. Odpadky se válí všude kolem cest.

Dalším a celkem dost velkým nebezpečím kterému by jste se měli nejlépe vyvarovat je rozdělávání ohně a velice by jste měli být opatrný pokud jste kuřáci. Od nedopalku by mohla vzniknout celkem velká škoda. Ono celkem velkým problémem je sucho, navzdory tomu že se to tak nemusí až tak projevovat v lese. V posledních dnech museli hasiči hasit pět požárů, čtyři z nich v Boleveckých lesích a jeden u Kokotských rybníků.

Také volné pobíhání domácích mazlíčků a to zejména psů plašících zvěř je pro přírodu škodlivé. V posledních dnech oproti jiným zaznamenali lesníci mnohem více případů, kdy auto srazilo psem vyplašené zvíře. „Zároveň se množí i případy, kdy nacházejí volně pobíhajícími psy usmrcenou zvěř. V současné době některé druhy volně žijící zvěře přivádějí na svět svá mláďata a tedy štvaní volně pobíhajícími psy je pro ně vysoce rizikové.

Pokud o tom nevíte tak svého mazlíčka by jste měli mít v lese na vodítku aspoň tak praví zákon. A nezapomeňte že za svého mazlíčka zodpovídáte vy.

Na co bych třeba také vás mohl upozornit je na to aby jste si dávali pozor na suché větve. Po tom co se přes nás přehnalo spousta silných větru je na stromech velké množství suchých větví. Tudíž dávejte pozor aby vám něco nespadlo na hlavu.

Co se třeba podívat na ty odpadky ?


Fotografie se připravují .

Nejnovější příspěvky :