Bezohlednost cyklistů a chodců na stezkách

Bezohlednost cyklistů a chodců na stezkách

18/07/2020 Vyp Od fotusnovus

Sice jsem tento článek nechtěl psát ale přece jsem si řekl že ho napíšu. Píšu ho jako cyklista tak i jako chodec a vychází z vlastních zkušeností. Tento článek je psán na základě mého pohybu po Plzni. 

Jako cyklista tak na vás číhá hodně náročných cest kde se dostanete do situace že vlastně nevíte kudy jet. Najednou vám zničeho nic cyklostezka končí a vlastně nevíte co dál a to z ohledem pokud jet na silnici a nebo po chodníku a ejhle ona za 10 metrů zase zničeho nic zase pokračuje.  

Pomalu co poslouchám že někteří mluví o tom aby se zavedla obdoba řidičských průkazu pro cyklisty tak musím sám osobně říci že bych byl i celkem pro. Je to díky těm cyklistům který nedodržují silniční pravidla.Díky tomu to právě zhoršují všem ostatním. 

A to třeba jízdou do zákazu vjezdu, po chodníku kde nejsou žádné cyklostezky a tudíž by měli jet po silnici a dalo by se v tom pokračovat. Ale v některých případech jsou v tom cyklisté celkem nevině. Chodci taky nejsou svatouškové a to v tom že chodí v pruhách které jsou určeny přímo pro cyklisty.

Výte jak se právně máte pohybovat na jednotlivích zteskách ? V tomto článku naleznete odpovědi co jaká značka znamená a jak se na této szezce máte chovat.


Stezka pro cyklisty

Tato značka vám říká že vám začala cyklostezka a zároveň přikazuje užít v daném směru danou stezku či pruh. Tuto stezku či pruh může užít i osoba která bude véct kolo. Tento pruh či stezka může mít odlišnou barvu nebo odlišným povrchem. Jiný účastníkům provozu na pozemních komunikacích, než pro které je tento pruh nebo stezka určena, je jejich užívání zakázáno. Tudíž ano zde by vážně žádní chodec neměl co dělat.


Konec stezky pro cyklisty

Pokud dojedete na konec dané stezky tak by jste měl pokračovat po společné stezce. Pokud není společná stezka tak by jste měli pokračovat po silnici.


Stezka pro chodce a cyklisty

Tato společná stezka pro chodce a cyklisty, vám přikazuje užít v daném směru takto označeného společného pruhu nebo stezky. Chodci a cyklisti se nesmí navzájem ohrožovat.


Konec stezky pro chodce a cyklisty

Tato značka vám udává konec společné stezky pro chodce a cyklisty.


Stezka pro chodce a cyklisty

Tato značka udává společnou stezku která je odělená zvlášť pro cyklisty a chodce. Tato značka přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru vyznačeného samostatného pruhu nebo stezky. Chodci a cyklisté smějí sousední pruh užít jen při obcházení nebo objíždění překážky.


Konec stezky pro chodce a cyklisty

Tato značka vám udává konec společné stezky pro chodce a cyklisty.


Nejnovější příspěvky :

 • V Plzni začínají přípravy na vánoce
  Plzeň se pomálu začíná připravovat na vánoce. Na náměstí se dostal v Patek a byl usazen okolo jedenácté hodiny večer…
 • Dovolená v Bulharsku – Zlaté písky
  Navzdory tomu že byla jistá omezení a museli jste mít při cestě v letadle nasazený respirátor. V Bulharsku jste se…
 • Jak získat Bitcoin
  Je celkem dost možnosti jak nějaký způsobem získat Bitcoin. Jednou možnosti je si ho koupit za pomoci Bitcoinmatu a nebo…
 • Těžba s NVIDIA Jetson Nano Developer Kit, verze B01
  Jak začít ? Doporučuji si koupit micro sd kartu o minimální kapacitě 64 Gb. Na stránkách výrobce : https://developer.nvidia.com/embedded/downloads si…
 • Bezpilotní letouny budou létat nad Plzní
  Po delší přestávce se opět dočkáme nějakých těch novinek ohledně bezpilotních letounu. Tento rok se můžeme těšit na Dronfest. Bude…
 • Pořizujete elektrokolo ?
  Možná si pokládat otázku jaké elektrokolo si vybrat. Řekl bych že tuto otázku je vážně dobré si položit před samotnou…
 • Jak nainstalovat XMRig na Raspberry Pi 4b
  V tomto článku si názorně ukážeme jak nainstalovat na vaše Raspberry Pi 4b s 8GB ram program XMRIig prostřednictvím příkazového…
 • Těžíme Monero s Raspberry Pi 4B
  V tomto článku si představíme jak postupovat a co koupit pokud budete chtít začít digitální měnu těžit prostřednictvím malého přenosného…